5 auto vadītājiem noderīgas mobilās aplikācijas

octasDzīvojam laikā, kad mūsu ikdienu atvieglo dažādas tehnoloģijas – gan internets, gan arī mobilās aplikācijas, kas šobrīd pieejamas nudien plašā klāstā un var noderēt praktiski visos dzīves gadījumos. Daudzas no tām noderīgas arī autovadītājiem, jo satur gan aktuālo informāciju, gan var sniegt atbalstu dažādās situācijās. Turpinājumā dažas no tām.

Waze

Waze ir plaši izmantota navigācijas aplikācija, kas informāciju par satiksmi sniedz reālajā laikā. Tas darbojas sekojoši – ja uz ielas, kur izveidojies sastrēgums vai kāda cita satiksmi kavējoša situācija, atrodas kāds no aplikācijas Waze lietotājiem, ziņa par notikumu uz attiecīgā ceļa kļūst zināma arī citiem šīs lietotnes lietotājiem.

Aplikācija informāciju apstrādā divos veidos – lietotāju gaitām sekojot līdzi automātiski, kā arī ņemot vērā autovadītāju manuāli ievadīto informāciju.

Waze labi sastrādāsies gan ar iPhone un Android, gan arī ar Windows Mobile un Nokia operētājsistēmām. Jāņem arī vērā – aplikācija pieejama bez maksas, tomēr tās lietošanai nepieciešams interneta pieslēgums.

Google Maps

Vēl viena populāra  lietotne ir Google Maps – tā parādīs labākos un īsākos maršrutus ne tikai autovadītājiem vien, tā noderīga arī riteņbraucējiem un kājāmgājējiem.

Mana drošība

Noderīga var būt arī Valsts policijas izveidotā aplikācija Mana drošība. Tā radīta, lai saziņa ar policiju un citiem operatīvajiem dienestiem būtu daudz vienkāršāka. Piemēram, ja aplikācijas lietotājs kļuvis par negadījuma aculiecinieku, ar lietotnes  starpniecību var nosūtīt šo informāciju policijai.

Tāpat ar šīs lietotnes palīdzību iespējams sazināties ar citiem operatīvajiem dienestiem – ātro neatliekamo palīdzību, ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un citiem. Būtiska šīs aplikācijas priekšrocība – veicot ārkārtas zvanu kādam no dienestiem, var norādīt precīzas atrašanās vietas koordinātes, tādā veidā atvieglojot gan informācijas sniegšanu, gan operatīvo dienestu darbu.

CSDD

Laba aplikācija, kas ļauj saņemt ziņas par sevi kā autovadītāju un sev piederošiem transporta līdzekļiem, ir CSDD izstrādā mobilā aplikācija. Tā nodrošina plašu funkciju klāstu, piemēram, to var savienot ar viedtālruņa kalendāru un izmantot atgādinājumu saņemšanai par  spēkrata tehnisko apkopi, Octas derīguma termiņa beigu tuvošanos un vadītāju apliecības beigu termiņiem. Turklāt ar šīs lietotnes palīdzību auto īpašnieks var uzzināt arī par nesamaksātajiem sodiem un aktuālajiem liegumiem. Šī aplikācija pieejama Android un Apple viedtālruņu lietotājiem.

Where is my car?

Dodoties uz mazāk zināmu vietu, noderīga būs aplikācija Where is my car, kas palīdzēs ātri un vienkārši atrast auto novietošanas vietu, ja gadījies apmaldīties. Transporta līdzekļa atrašanās vietu aplikācija saglabā automātiski, taču datus iespējams ievadīt arī manuāli.

Mobilās lietotnes – ērts un noderīgs palīgs. Izvēlies piemērotākās un izmanto visas to sniegtās priekšrocības!