6 soļi līdz naudas uzkrājumam

naudas aizdevumsIzveidot naudas uzkrājumus nav nemaz tik grūti. Ikdienā mēs bieži vien veicam dažādus neapdomīgus pirkumus.

Ja ikviens no mums spētu šos pirkumus izslēgt no ikdienas, tad pavisam īsā laika posmā gandrīz ikvienam būtu iespēja iegādāties jaunu datoru, vai doties sapņu ceļojumā!

Dodies uz veikalu ar sarakstu

Dodoties vakarā pēc darba uz veikalu, mēs bieži vien iegādājamies dažādas lietas, kas patiesībā mums nemaz nav nepieciešamas. Piemēram, mēs esam devušies ar mērķi iegādāties miltus, bet, izejot cauri veikalam, attopamies, ka iepirkumu groziņā ir vismaz 5 produkti, kuri nemaz nebija nepieciešami.

Tieši tāpēc viens no veiksmīgākajiem soļiem, kā tikt pie naudas uzkrājuma, ir došanās uz veikalu ar iepirkumu sarakstu, kurā atzīmē, kuras lietas nepieciešams iegādāties.

Plāno brīvdienas

Tieši brīvdienas ir tas laiks, kad mūsu maciņi visvairāk tiek patukšoti. Tas saistīts ar to, ka visa diena ir brīva un bieži vien tiek plānoti dažādi ceļojumi pa Latviju, kuru laikā tiek iegādātas arī dažādas nevajadzīgas lietas un veikti tēriņi.

Šādas brīvdienas vislabāk ir izplānot laicīgi. Piemēram, ja dodies ceļojumā uz Liepāju, tad ieplāno, cik lielu naudas summu esi gatavs iztērēt šim braucienam, un tādu tad arī brauciena laikā iztērē.

Pārdod nevajadzīgo

Kleitas, kurpes, bikses, mēbeles – katru dienu interneta domubiedru grupās tiek ievietoti sludinājumi ar dažādām precēm, ko cilvēki pārdod. Kādam šīs lietas vairs nav nepieciešamas, bet tikmēr kādam citam tās ir vitāli svarīgas.

Iespējams, ka šobrīd tev mājās mētājas neizmantots virtuves plauktiņš. Tikmēr kādā citā vietā atrodas cilvēks, kurš grasās pārvākties uz jaunām mājām un meklē mēbeles.

Atrodi piepelnīšanās iespējas

Kad nepieciešami papildus naudas līdzekļi, cilvēkiem bieži vien pirmais prātā nāk naudas aizdevums. Protams, arī tas ir viens no veidiem, kā iegūt papildus naudas līdzekļus, tomēr pastāv vēl arī daži citi veidi!

Noteikti esi pamanījis, ka arvien biežāk cilvēki izvēlas piepelnīties tieši ar kulinārijas palīdzību, internetā piedāvājot dažādas kūkas. Iespējams, ka arī tev ir šāds talants un vari pagatavot ko garšīgu, ko kāds cits vēlēsies iegādāties.

Iespējams, ka tev ir kāds hobijs ar kura palīdzību iespējams nopelnīt, piemēram, dziedāšana, rokdarbi vai māksla. Pasaulē ir tik daudz iespēju iekrāt naudiņu – atliek tikai atrast savējo.

Brauc ar velo

Lielākie izdevumi cilvēkiem bieži vien saistās ar degvielas iegādi. Iespējams, ka līdz darbam nav nemaz tik tālu un ekonomiskāk ir doties ar kājām vai arī velosipēdu. Turklāt tas ir ne tikai izdevīgāk, bet arī veselīgāk.

Dzer kafiju mājās

Dodoties uz darbu, cilvēkiem bieži vien ir paradums piestāt kādā kioskā un iegādāties kafiju. Vai esi kādreiz parēķinājis, cik daudz naudas mēnesī tiek iztērēta, lai iegādātos kafiju? Izdevīgāk noteikti ir to iegādāties veikalā un paņemt kafiju līdzņemšanai no mājām.

Tas pats attiecas arī uz dažādām uzkodām, kā arī pusdienām. Ja esi apņēmies veikt uzkrājumus, iespējams labāk kādu laiku nedoties dārgajās pusdienās, bet gan ar velo aizbraukt līdz mājām un paēst vai arī paņemt pusdienas līdzņemšanā no mājām!

Kuponi un vēlreiz kuponi

Dažādas lojalitātes kartes un kuponi – ja tā parēķina, tad mēnesī ir iespējams iekrāt diezgan lielu naudas summu, izmantojot šīs iespējas. Veikali bieži vien piedāvā iegādāties kartiņu, kas ļauj par katru iztērēto eiro, atgūt atpakaļ noteiktu naudas summu. Mēneša beigās uz šīs kartiņas uzkrājas pietiekami liela naudas summa, lai varētu iegādāties vēl kādu papildus lietu!