Aktīvās atpūtas iespējas vasarā

aktīvā atpūta vasarāVasara ir tas gadalaiks, kā jau visiem zināms, kad kļūstam nedaudz aktīvāki, nedaudz vairāk lūkojamies ārā pa logu un plānojam, kā brīvās dienas un vakarus pavadīt pie dabas, ezeriem, ārā, kopā ar draugiem – atpūšoties. Tiesa, te viss atkarīgs no tā, kādi laika apstākļi redzami aiz loga. Ja vasara ir lietaina un vēsa, ne par kādām lielajām aktivitātēm neplānojam, drīzāk izvēlamies pavadīt laiku telpās.

Tomēr saulainajās, siltajām un patīkamajās dienās labprāt dodamies ārā, zvanām draugiem, ņemam līdzi ģimeni, lai izbaudītu patīkamos mirkļus kopā. Nu tieši tāpēc – nav nekas neparasts, ka lielākā daļa cilvēku izvēlas ņemt atvaļinājumus no darba tieši vasarā – lai varētu pilnvērtīgāk izbaudīt jauko un patīkamo šī gadalaika pusi.

Latvijā aktīvās atpūtas iespēju vasarā netrūkst – gan dažādi piedzīvojumu parki, ūdenstūrisma iespējas, vēja sporti, aktīvā atpūta ar velosipēdiem un dažāda cita ar dabu saistīta aktīvā atpūta vasarā. Atliek vien izvēlēties to, kas šķiet vistīkamākā, atbilstošākā un sameklēt pieejamus un izdevīgus piedāvājumus, lai kopā ar draugiem vai ģimeni varētu doties izbaudīt šo aktīvās atpūtas priekus.

Piedzīvojumu parki būs tie, no aktīvās atpūtas piedāvājumu klāsta, kur, bez biļetes pirkšanas neiztikt – tā ka tas noteikti jāierēķina atpūtas budžetā, tomēr jāsaka – visbiežāk, tas arī ir tā vērts. Dažādas šķēršļu trases, kur jārāpjas, jākāpelē pa teju koku galotnēm, būs piemērotas tikai tiem, kam no augstuma nepavisam nav bail. Pārējiem – ir taču arī citas iespējas, tuvāk zemei.

Lūk, piemēram, sajūtu takas, kur staigājot ar kailām pēdām (pa zemi), varam izjust dažādu segumu patīkamo iedarbību uz pēdām, doties labirintos un meklēt izeju no tiem, pildīt uzdevumus un spēlēt brīvdabas spēles – arī skaitās pie aktīvās atpūtas un piedzīvojumu parku kategorijas.

Ūdenstūrisms kļuvis par vienu no aktīvās atpūtas “nu ļoti vajag” priekiem un teju ikviens cenšas izbaudīt šo pasākumu. Nu nevajag jau daudz – laivu, glābšanas vesti un labu kompāniju ar kuru kopā paceļot pa kādu no skaistākajām, gleznainākajām vai straujākajām Latvijas upēm. Šo var pārvērst arī par vairāku dienu pasākumu, kur “izceļamies” krastā, kuram ugunskuru un nakšņojam teltīs.

Laivu noma būs ne tas lētākais pasākums, tomēr, sapulcējoties lielākai draugu kompānijai, tas būs piedzīvojums, kurš noteikti būs tā vērts un arī finansiāli – izdevīgāks, izdalot uz cilvēkiem.

Vēja sporti, ja to tā var saukt, ietver sevī tādus vārdiņus kā “vindsērfings”, “kaitsērfings” un burāšana. Un tas nenozīmē, ka obligāti jābūt zināšanām un prasmēm šajā jomā – vien vēlmei izmēģināt un piedzīvot jaunas sajūtas. Protams – labs instruktors ir panākumu atslēga, lai arī piedzīvotās emocijas būtu patīkamas.