Ar KASKO uz ceļa jūtos drošāk.

kaskoIr labi būt taupīgam. Un ietaupīt mēs varam dažādos veidos – rūpīgi plānojot savas finanses, izvēloties izdevīgākos piedāvājumus, tajā pašā laikā, nepaļaujoties atlaižu trakumam, un, neiztērējot lieki naudu par tām lietām, kuras mums patiesībā nemaz nav nepieciešamas. Taču bieži vien cilvēki neaizdomājas par to, ka dzīvē pienāk situācijas, kurās taupīgums var būt izšķirošs. Ir lietas, uz kurām taupīt nevajadzētu, un viena no tām ir drošība. Mēs taču visi vēlamies justies droši, vai ne? Arī es domāju tāpat, tādēļ nolēmu parūpēties gan par sevi, gan savu automašīnu, iegādājoties KASKO.

Pastāstīšu jums nedaudz vairāk par šo polisi. Atšķirībā no obligātās apdrošināšanas jeb OCTA, kurai jābūt ikvienam prātīgam šoferītim, par to, vai pirkt KASKO, auto īpašnieki var izlemt paši, izvērtējot gan savas iespējas, gan vajadzības. Lai arī šī brīvprātīgā apdrošināšana izmaksā vairāk nekā OCTA, tas ir pamatoti, jo KASKO ietver daudz plašāku risku klāstu, tādējādi sniedzot papildus drošības sajūtu. Jāpiemin, ka, lai arī KASKO iegāde nav obligāta, to var pieprasīt, piemēram, līzinga izsniedzējs, pie kura iegādājaties automašīnu.

Lai jūs labāk varētu izprast to, kādēļ ar KASKO polisi es uz ceļa jūtos daudz drošāk, iepazīstināšu ar atšķirībām starp šo apdrošināšanu un OCTA. Pirmkārt, OCTA sedz tikai tos izdevumus, kuri jūsu vainas dēļ radušies trešās personas mantai, veselībai vai dzīvībai. Savukārt KASKO rūpējas arī par to, lai tiktu segtas izmaksas, kuras saistītas ar jūsu īpašumu. Apdrošināšanas polisē ietverti šādi riski:

 • Automašīnas virsbūves bojājumi, kuri radušies neprognozējamas un netīšas rīcības rezultātā;
 • Visu auto stiklu bojājumi;
 • Riteņu disku sabojāšana vai nozagšana;
 • Mašīnas salona apdares sabojāšana;
 • Mantu izzagšana no auto salona;
 • Sānu spoguļu sabojāšana vai nozagšana;
 • Sliktā ceļu seguma radītie bojājumi transporta līdzeklim;
 • Automašīnas numura zīmju zādzība;
 • Īssavienojuma rezultātā radušies bojājumi spēkratā;
 • Hidrotrieciena radītie bojājumi (piemēram, iebraucot peļķē);
 • Meža zvēru, kā arī mājdzīvnieku radītie bojājumi.

Jau iepriekš pieminēju to, ka KASKO polises cena ir augstāka nekā OCTA apdrošināšanai. Taču to, cik maksājam par šo apdrošināšanu, ietekmē ne tikai polisē iekļauto risku klāsts (to varam paši izvēlēties). KASKO cenu ietekmē dažādi citi kritēriji, piemēram, automašīnas vecums, modelis, vadītāja braukšanas stāžs un vecums, kā arī pašrisks. Tas ir zaudējumu apjoms, kuru klients sedz pats no saviem līdzekļiem situācijā, kad notiek kāds no apdrošinātajiem gadījumiem. Jo lielāku pašrisku izvēlēsities, jo mazāk maksāsit par KASKO polisi.

Jau vairāk nekā gadu izvēlos ietaupīt, piemēram, uz kāda brauciena rēķina, tā vietā izvēloties iegādāties KASKO apdrošināšanu. Es atbalstu taupību, taču uzskatu, ka to nepieciešams darīt gudri. Parūpējies par sevi ar KASKO, un brauc bez bažām!