Ātra auto apdrošināšana – OCTA internetā

auto apdrošināšana - octa iegāde internetāObligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļa Apdrošināšana ir polise, kas ir vajadzīga katram auto īpašniekam, kas ikdienā piedalās ceļu satiksmē ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā un arī citur pasaulē. Gadījumos, kad transportlīdzekļa īpašnieks nav laicīgi nopircis un atjaunojis OCTA savam automobilim, bet šo faktu konstatē Ceļu policijas pārstāvis, auto īpašnieks var tikt sodīts pēc likumā noteiktās kārtības ar naudas sodu. OCTA polisi var iegādāties pie Latvijas apdrošinātājiem, turklāt to var izdarīt arī internetā neizejot no mājām, kas ir ļoti ātri, ērti un arī lēti!

Kas piedāvā OCTA polisi?

OCTA internetā ir pieejama iegādei pie jebkura no Latvijas apdrošinātājiem un arī bankām, kas piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus. Lai uzzinātu sev izdevīgāko OCTA polises pārdevēju, iesakām lietot interneta meklētāju, kurā ievadīta frāze OCTA internetā. Tas parasti atrod visas apdrošināšanas kompānijas, kas piedāvā šādu pakalpojumu. OCTA polise, kas tiek iegādāta internetā, taustāmā veidā ir iegūstama 5 darba dienu laikā, iepriekš to piesakot jebkurā savas apdrošināšanas firmas filiālē.

Cik maksā polise?

Polises cena ir atkarīga no dažādiem aspektiem, piemēram, automašīnas markas, modeļa un izdošanas gada, kā arī bonus-malus klases, apdrošināšanas termiņa, transportlīdzekļa masas, transportlīdzekļa reģistrācijas vietas un tamlīdzīgiem kritērijiem. OCTA cenu arī tā īpašnieks. Pērkot OCTA internetā, tiek ņemts vērā autoīpašnieka juridiskais statuss un arī dažādi savādāki kritēriji, kurus var noteikt katrs apdrošinātājs atsevišķi.

Vai polise jānēsā līdzi?

Tā kā Latvijā iestādēm datubāzes atrodas apvienotā tīklā, polisi Latvijas Republikas robežās nav vajadzīgs vadāt sev līdzi, bet, līdzko izbraucat ar auto no šīs valsts robežām, nepieciešams OCTA polisi vadāt līdz taustāmā veidā, jo Eiropas Savienības datubāzes nav savienotas. Gadījumā, ja notiek kāds negadījums, tad būs nepieciešams uzrādīt pierādījumu par to, ka spēkrats un tā īpašnieka civiltiesiskā atbildība ir apdrošināti. Ja tas nenotiek, tad automašīnas īpašnieks var izpelnīties īpaši bargu soda naudu.

Cik lielus zaudējumus parasti sedz OCTA?

Kā katra apdrošināšanas polise, arī OCTA piedāvā noteiktu atlīdzības limitu. OCTA polise nodrošina zaudējumu atlīdzināšu līdz 5 000 000 eiro un zaudējumus līdz vienam miljonam eiro. Kāda ir atšķirība šīm kompensācijām? Tāda, ka atlīdzība līdz pieciem miljoniem eiro ir tad, ja tiek nodarīti zaudējumi personai neatkarīgi no cietušo skaita, bet atlīdzība līdz vienam miljonam eiro – ja apdrošinātā persona ir nodarījis kaitējumu mantai. Ņemot vērā to, ka pieejamas ļoti daudz apdrošināšanas kompānijas un to piedāvājums ir tik atšķirīgs, ir izveidotas mājas lapas, kurās var atrast visu vajadzīgo informāciju ātri un bez liekas enerģijas tērēšanas un prāta lauzīšanas. Atliek tikai izvēlēties sev izdevīgāko piedāvājumu, pieteikt tā izpildi internetā, apmaksāt un sākt izmantot!