Autoskola Credo

autoskolaLai drīkstētu vadīt automašīnu un būt pilntiesīgs ceļu satiksmes dalībnieks, ir obligāti jānokārto vadītāja tiesības. Autoskolas kursantus apmāca licencēti ceļu satiksmes noteikumu pasniedzēji un auto vadīšanas instruktori. Vairāk nekā desmit autoskolas saplāno apmācības tiesību iegūšanai tādās kategorijās kā A, A1, B,C un citās.
B kategorijā tiek studētas auto vadīšanas prasmes un teorija, kas paredzēti transporta līdzekļiem ar pilnu masu 3500 kilogrami un ne vairāk par 8 sēdvietām, neierēķinot autovadītāja sēdvietu. Ceļa satiksmes noteikumu apgūšanu autoskolā drīkst sākt jau 16 gadu vecumā, taču noteiktos CSDD eksāmenus var kārtot no 18 gadu vecuma.
Līdztekus ceļu satiksmes noteikumu apguvei kursants var sākt braukšanas apmācības nodarbības pie Veicot medicīnisko pārbaudi, var iet uz CSDD pēc pagaidu tiesībām, ar kurām var braukt ar automašīnu autoskolas instruktora vai vadītāja ar vismaz trīs gadu stāžu autovadīšanā pavadībā.
PROFESIONĀLO AUTOVADĪTĀJU APLIECĪBA
Eiropas Savienības pieņemtās regulas izvirza atdalīt neprofesionālos un profesionālos vadītājus. Tā nosaka profesionālās kategorijas nokārtošanu šoferiem, kuri strādā ES reģistrētās firmās un kuri veic pārvadājumus ar D1, C1 u.tml. kategoriju mehāniskajiem transportlīdzekļiem. Dodies uz autoskolas credo mājaslapu un uzzini vairāk.
Beidzot apmācības autoskolā, gala pārbaudījums jānokārto Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Noslēguma eksāmens teorijā iedala divos etapos.
teorijas pārbaudījums ceļu satiksmes noteikumos. Tas jānokārto vismaz pusstundas laikā, pieļaujot ne vairāk kā 3 nepareizas atbildes.
Otrajā posmā ir 45 jautājumi, uz kuriem jāatbild 60 minūšu teorētiskais pārbaudījums profesionālajos jautājumos. Ja kursants neiegūs vairāk par 5 nepareizām atbildēm, tad pārbaudījums skaitās nokārtots. Trešajā profesionālās kategorijas daļā ir 1,5 h ilgs praktiskais eksāmens  figūru laukumā un kustībā pa pilsētu.
EKSĀMENA KĀRTOŠANA CSDD
Pēc sekmīgi nokārtotajiem autoskolas pārbaudījumiem, pilngadīgie autoskolas kursanti, var doties pieteikties fināla pārbaudījumus. Kā pirmais ir eksāmens teorijā, kas ir adaptēts konkrētai kategorijai. Pēc teorijas pārbaudījuma nokārtošanas ir braukšanas eksāmens, kas notiek eksaminatora klātienē.
Kad pārbaudījums ir nolikt, kursants var doties saņemt autovadītāja tiesības.