Ceļu satiksmes pārzinātāju noslēpums – lieliska autoskola!

lieliska autoskola

Varētu šķist, ka ceļu satiksmes zinātāji noteikumus vienkārši zina no zila gaisa vai ka veltījuši neskaitāmas stundas individuālai cēlu satiksmes noteikumu studēšanai, tomēr visticamāk lielākajai daļai ir pavisam cits, vienkāršāks noslēpums – lieliska autoskola!

 Ja paskatāmies uz apgūstamo programmu, tā ir visai sausa. Autoskolai jāapmāca savi studenti par Ministru kabineta noteikumiem Nr.571, kas saucas “Ceļu satiksmes noteikumi”. Šis 330 pantus garais noteikumu kopums ar sešiem pielikumiem tad arī ir vienīgais materiāls, uz ko jābalstās autoskolai. Zināmā mērā to varam uzskatīt par mācību programmu. Protams, teorētiski vari arī uzmeklēt noteikumus tiešsaistē un iemācīties pats, tomēr pat likumdevēji saprot, ka to īsti nevar kvalitatīvi un pilnībā izdarīt, tādēļ ieviesta auto skolu apmācību sistēma un zināšanas tiek pārbaudītas CSDD eksāmenos, lai neapdraudētu tavu un apkārtējo drošību.

Par mācību programmu jeb apgūstamo saturu viss skaidrs. Tomēr tas KĀ mācību iestāde izvēlas apmācīt savus audzēkņus lielā mērā ir viņu pašu rokās. Tieši šajā brīdī skaidri izgaisojas īstās skolas izvēles nozīmīgums. Lai gan visi noteikumi pieejami ikvienam Latvijas iedzīvotājam, tos pa īstam iemācīt var tikai izmantojot dažādas pedagoģijas metodes un apmācību veidus. Tieši tāpēc bieži vien novērojams dažāds zināšanu un izpratnes līmenis starp auto skolu beidzējiem. Protams, iespējams, tavam draugam ar iespaidīgajām ceļu satiksmes noteikumu zināšanām ir liela auto braukšanas pieredze, tomēr visticamāk pamatus labajām zināšanām ielikusi laba mācību iestāde!

Tieši šī iemesla dēļ visai liela nozīme tavas auto brucēja dzīves sākumā ir tieši ceļu satiksmes noteikumu apgūšanas iestādes izvēlei. Labākās mācību iestādes nepārtraukti seko līdzi dažādām ceļu satiksmes noteikumu izmaiņām un aktualitātēm, domā par inovatīviem veidiem, kā visai sausos noteikumus vizualizēt, padarīt praktiskākus un aizraujošākus, lai tos veiksmīgāk iedabūtu studentu galvās.

Varētu teikt, ka liela daļa no pedagoģijas ir arī attieksme pret apmācāmajiem. Mācību videi jābūt pozitīvai, un neviens nedrīkst justies slikti vai kaunēties par to, ka kaut ko nezina. Jāpatur prātā, ka vislabāk visu jautāt uzreiz, nekā pēc tam iedzīvoties nepatikšanās uz ceļa vai saņemt sodus par neapzinātu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu (nezināšana neatbrīvo no atbildības)!

 Nākošreiz, kad jūti, ka kādam ir patiešām lieliskas zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, painteresējies par to, kādu autoskolu viņš apmeklējis – ļoti iespējams, ka tieši tas ir viņa lielisko zināšanu noslēpums!