Finanses un motivācija

Ferratum kredītlīnija sapņu piepildījumamMūsdienu mainīgajos apstākļos, sasniegt finansiālu stabilitāti un īstenot mērķus var nebūt nemaz tik vienkāršs uzdevums.

Viena no mūsdienīgākajām iespējām ir aizņemties – mērķu sasniegšanā var palīdzēt, piemēram, Ferratum kredītlīnija. Taču jāpatur prātā, ka ikviens aizdevums ir atbildība, turklāt tas nederēs visiem dzīves gadījumiem – to var izmantot kā īstermiņa risinājumu. Un arī tikai tad, ja ir skaidra pārliecība par savu maksātspēju.

Bet, kā nezaudēt motivāciju, kad līdz mērķa īstenošanai ir jāgaida? Lūk, daži ieteikumi:

Saglabā vīziju

Piemēram, Tavs mērķis ir sakrāt sapņu auto iegādei, taču Tu zini, ka līdz tas īstenosies, var paiet vairāki mēneši vai pat gadi. Taču ir daudz iespēju, kā uzturēt vīziju dzīvu – piemēram, sava auto bildi uzliec kā ekrānsaudzētāju telefonā vai datorā, pasūti maksājuma karti ar personalizētu dizainu, kas Tev atgādina par mērķiem, kad rodas kārdinājums tērēties vai, reģistrējoties kādā sociālajā tīklā, parolē izmanto motivējošu frāzi- piemēram, esgribuauto2017. Vārdu sakot, dari visu, lai ikdienā paturētu uzmanību uz savu mērķi.

Pastāsti par saviem plāniem citiem

Lai saglabātu pareizo fokusu, reizēm noderīgi savos plānos dalīties ar citiem. Tas nenozīmē, ka par to jāuzzina visiem, pietiks, ja par to pastāstīsim tuvākajam draugam vai ģimenei. Tādā veidā saņemsi atbalstu un spēsi saglabāt motivāciju arī tad, kad būs kārdinājums padoties.

Pilnveido stratēģiju

Ir tikai viens veids, kā sasniegt finansiālo stabilitāti – tērē mazāk, nekā nopelni. Lai to paveiktu, ir jāsamazina savi izdevumi vai arī jāpalielina ienākumi. Tomēr ik pa laikam nenāk par sliktu savā plānā ieviest kādas korekcijas. Piemēram – ja Tu esi izvēlējies tērēt mazāk un  sekot rūpīgi veidotajam budžeta plānam, iespējams, nākamajā mēnesī Tu vari atrast laiku, lai pārskatītu savu garderobi un pārdotu to, ko vairs nevalkā. Tādā veidā Tu ne tikai palielināsi ienākumus, bet arī gūsi jaunu motivāciju. Un, protams, atbrīvosi vietu skapī.

Nosvini savus panākumus

Piekritīsi, izvirzīt mērķi ‘’atmaksāt auto līzingu pēc iespējas īsākā laikā’’ var nebūt diez ko motivējoši, sevišķi, ja zini, ka ar grūtībām spēj atmaksāt minimālo maksājuma apmēru. Bet, ja mērķi sadalīsi mazākos posmos, piemēram ‘’ik mēnesi rast iespēju šim mērķim papildus atvēlēt vismaz 50 eiro’’, jutīsi, ka to patiešām vari izdarīt.

Turklāt, lai nezaudētu savu motivāciju, nosvini katru mazo uzvaru – tas dos spēku turpināt.

Dod sev pauzi

Piemēram, Tu esi sešus mēnešus turējies pie mērķa un atlicis plānoto vai darījis visu, lai ātrāk atmaksātu kredītu. Varbūt ir vērts paņemt pauzi uz vienu mēnesi un finanses iztērēt citam mērķim – piemēram, veikt kādu lielāku pirkumu.

Kā redzams, ir dažādi veidi, kā motivēt sevi neapstāties pusceļā – atliek tikai atrast tos, kas palīdz vislabāk.