Finansiāli panākumi nāk mācoties no kļūdām visu dzīvi.

ātrais kredītsApgalvojums, ka veiksme vienmēr sākas ar virkni neveiksmēm, ir patiess tikai tādā gadījumā, ja mēs mācāmies no izdarītajām kļūdām, kas novedušas pie neveiksmēm. Tomēr mūsu spēcīgie ego ir mūsu pašu vissliktākais ienaidnieks.Lielākoties, tiklīdz lietas sāk iet greizi, mūsu aizsardzības mehānismi ieslēdzas un mēs sākam attālināties no šīs situācijas, jo nevēlamies justies, kā neveiksminieki. Šī ir ļoti normāla reakcija, taču tā nerosina spēju pielāgoties situācijai. Ja mēs neatzīstam, ka esam kļūdījušies, nevarēsim situāciju vērst par labu. Izplatīta kļūda ir ne tikai spēja atzīt savu kļūdu, bet arī nespēja apstāties jeb tā sauktā “kļūdas dzēšana”. Tas vislabāk izpaužas azartspēļu spēlētājiem – ja tie zaudē spēlē, tie steidzamā kārtā mēģina atgūt zaudēto naudu un iesaistās vēl riskantākā spēlē, un palielina naudas likmes.

Mēs visi pieļaujam kļūdas, taču, jo ātrāk sāksim apzināties, kuras ir tās kļūdas, kas noved mūs pie neveiksmes, jo ātrāk kļūsim par veiksminiekiem. Viennozīmīgi efektīva naudas pārvaldīšana ir atslēga uz finansiāliem panākumiem. Rakstā apkopotas kļūdas un padomi, kuriem vērts pievērst uzmanību, lai sasniegtu finansiālus panākumus.

Izvairīšanās no pārtēriņa

Būtiska naudas pārvaldīšanas prasme ir izdevumu un ienākumu sabalansēšana, vēl labāk – tērēt mazāk nekā nopelniet. Eksperti norāda, ka finansiālus panākumus var sasniegt, investējot vai ietaupot 10-15% no visiem ienākumiem.

Cenas novērtēšana

Veiksmīgiem cilvēkiem, vai tādiem, kuri vēlas par tādiem kļūt, liela uzmanība jāpievērš cenām. Sākot ar cenu pārtikai un apģērbam, beidzot ar akciju cenām, kurās vēlas investēt naudu. Investīciju gadījumā svarīgi ir izvērtēt perspektīvo vērtību pieaugumu. Bet personīgām mantām, ir jānovērtē ne tikai cenu atbilstība kvalitātei. Turklāt vienmēr ir jāizvērtē, vai iegādāties preci par zemāku cenu un vienlaikus sliktāku kvalitāti, vai arī dārgāku preci, kas ir kvalitatīva, un kalpos daudz ilgāk.

Atteikšanās no procentiem

Pārlūkojiet visus savu kredītus un aprēķiniet, cik daudz jūs iztērējat naudu, lai nomaksātu kredītu procentu maksājumus. Ātrais kredīts nosaka augstas procentu likmes, savukārt ilgtermiņa kredītiem ir zemāki maksājumi, tomēr daudzu gadu laikā tāpat sasummējas branga naudas summa.

Pielāgošanās pārmaiņām dzīvē

Lai gan jūs varat optimizēt un automatizēt visas savas finanses, ir svarīgi veikt korekcijas, kad jūsu un jūsu ģimenes dzīves apstākļi būtiski mainās, piemēram, noticis ģimenes pieaugums, tikušas svinētas apaļās jubilejas vai kādi citi svētki. Tāpat vismaz reizi gadā pārskatiet savu finanšu plānu, lai savlaicīgi reaģētu uz pārmaiņām. Taču ideālā variantā katru mēnesi veltiet 30 līdz 60 minūtes, lai pārskatītu finanses -  ieguldījumus, banku kontu stāvokli, kredītkartes, kredītus -, lai nekavējoties varat rīkoties un, ja nepieciešams, izlabot kļūdas.

Neapmierinātība ar ienākumu apjomu

Labs veids, ka sasniegt finansiālus panākumus, ir palikt neapmierinātam ar saviem ienākumiem visu savu dzīvi, un turpināt meklēt veidus, kā palielināt savus ienākumus. Lielākā daļa cilvēku nekad neprasa algas paaugstinājumu un vienkārši samierinās ar 1-3 % ienākumu pieaugumu, ja tāds ir.  Taču veiksmīgi cilvēki veic dažādas darbības, lai palielinātu savus ienākumus. Vai nu tā ir papildus piepelnīšanās, vai arī investīciju veikšana akcijās vai sevī. Piemēram, iziet kursus, lai uzlabotu savas prasmes, paplašina redzesloku, lai uzlabotu produktivitāti savā uzņēmumā, līdz ar to arī palielinot savus ienākumus.