Būtiskākie faktori, kas ietekmē datora izvēli

īstermiņa aizdevums datora iegādeiJa vēl pāris desmitus gadu atpakaļ dators bija ekstra, šobrīd tā ir nepieciešama prece teju ikkatram. Bez šaubām, nekas nav mūžīgs, tādēļ ikkatram datora lietotājam ik pa laikam vajadzīga jauna ierīce. Apmeklējot datortehnikas veikalu, jāsecina, ka izvēles iespējas ir ļoti plašas. Taču, kas ir galvenie kritēriji, pēc kā cilvēki izvēlas datoru?

Pamatā izvēli nosaka trīs faktori – gaume, prioritātes un izmaksas.

Funkcionalitāte

Būtisks aspekts, kas jāņem vērā, izvēloties datoru – kādam mērķim tas galvenokārt tiks izmantots. Piemēram, darbam vai mācībām, bet varbūt tikai izklaidei. Šis faktors tad arī ļauj veiksmīgāk izvērtēt datora operatīvo atmiņu, operētājsistēmas licenci, procesora veiktspēju, baterijas darbības laiku un citus svarīgus lielumus.

Izmaksas

Kā zināms, dators nav nemaz tik lēts prieks, sevišķi, ja vēlaties to iegādāties jaunu, nevis lietotu. Ja šo pirkumu plānojat iegādāties laikus, pastāv iespēja vajadzīgo summu sakrāt. Savukārt, ja jauns dators vajadzīgs neplānoti, noderēt var, piemēram, īstermiņa aizdevums – ja vien zini, ka spēsi to atdot līgumā noteiktajā laikā. Jebkurā gadījumā pirms datora iegādes jānosaka budžets, kādā vēlams iekļauties. Tas ļaus skaidrāk izvērtēt prioritātes un vēlmes un lieki nepārmaksāt.

Drošība

Viens no būtiskākajiem faktoriem, ko noteikti vajadzētu ņemt vērā, pērkot datoru, ir tā garantija. Pirkt lietotu datoru bez garantijas ir laimes spēle – jā, tas ir lētāk, taču, jautājums ir – cik naudas nāksies iztērēt gadījumā, ja būs nepieciešams remonts.

Taču, arī iegādājoties jaunu datoru, vajadzētu noskaidrot ne tikai garantijas laiku, bet arī pārējos noteikumus, kā arī to, kur atrodas datora garantijas serviss. Ja serviss atrodas tālu no Tavas dzīvesvietas, jārēķinās ar daudz ilgāku remonta laiku. Tas, savukārt, var radīt zināmas neērtības.

Preces atgriešanas iespējas

Nereti datora iegāde internetā var būt daudz izdevīgāka – gan laika, gan arī izmaksu ziņā. Protams, iepirkšanās internetā saistās ar zināmiem riskiem, tādēļ vienmēr preci iegādājies tikai no labi zināma un novērtēta pārdevēja. Otrkārt, ja internetā iegādātā prece Tevi tomēr neapmierina, izmanto iespēju to 14 dienu laikā atgriezt pārdevējam. Svarīgi gan atcerēties, ka prece jāatdod oriģinālajā iepakojumā. Arī precei jābūt teicamā stāvoklī – atceries, ka uz datora virsmas dažādas mikrošvīkas var rasties ļoti viegli un tas var būt par iemeslu tam, ka pārdevējs preci atpakaļ nepieņem.

Atceries arī – pirms datorā instalē savas programmas, vispirms pārliecinies, ka kopumā tas atbilst Tavām prasībām. Ja sapratīsi, ka internetā iegādātais dators nav gluži tas, ko vēlējies, tikai pēc tam, kad būsi tajā veicis kādas darbības, pārdevējam var būt pamatoti iebildumi preci atpakaļ nepieņemt.

Pirms iegādājies datoru, izvērtē savas vēlmes un iespējas, lai iegādātos Tavām prasībām atbilstošāko!