Vēlies ietaupīt un saudzēt dabu? Izmanto izdevīgas saules baterijas

saules baterijasSaules enerģija kosmosā.

Pirms vairāk kā 60 gadiem ASV tika izgudrotas pirmās saules baterijas. To enerģiju izmantoja, lai apgādātu Zemes mākslīgos pavadoņus. Kosmosa izpētē un apguvē tās joprojām ir galvenais enerģijas piegādes veids.

Saprotot šīs sistēmas ieguvumus, unikālais enerģijas ieguves veids tika ieviests arī uz Zemes. Mūsdienās tas pavisam noteikti vairs nav nekas īpašs un tās arvien biežāk ir redzamas arī Latvijā.

 

Ko tas nozīmē?

Saules baterija ir mikroģenerators, kas saules starus tieši pārvērš elektriskā enerģijā. Ir dažādu veidu baterijas – tirgū vispopulārākie saules “akumulatori” tiek ražoti izmantojot monokristāliskā vai polikristāliskā silīcija tehnoloģiju.

Monokristāliskā silīcija baterijas ir dārgākas, jo to sastāvā esošās vielas ir ārkārtīgi tīras un ražošana ir sarežģītāka, taču šo bateriju lietderības koeficients ir augstāks, nekā polikristāliskā silīcija baterijām. Vienam panelim jauda vidēji sastāda no 150W – 300W.

Ja nepieciešama lielāka jauda, var izveidot sistēmas no vairākām baterijām. Tātad – jo vairāk jaudas nepieciešams, jo lielāka sistēma jāuzstāda.

 

Kā tas strādā?

Saules sistēmas parasti redzamas uz fasādēm, jumtiem vai zemes. Ēkā tiek izvietots pārveidotājs – invertors, kas saražoto līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā- tas nozīmē, ka šo enerģiju var lietot pašpatēriņam un enerģijas pārpalikuma ievadīšanai kopējā tīklā.

Vairs nav nepieciešama elektrība no tradiocionālajiem elektrības piegādātājiem.  Labā ziņa ir tā, ka saražoto enerģiju var arī uzkrāt – tas jādara diennakts gaišajā laikā speciālos akumulatoros, lai to varētu izmantot, kad paliek tumšs, vai tad, kad ir elektroenerģijas pārrāvumi.

Izklausās vienkārši, vai ne? Tā arī ir – profesionāļi Tev palīdzēs izvēlēties izdevīgas saules baterijas.

 

Vai pietiks saules?

Var likties – kā tad Latvijā iespējams izmantot šo tehnoloģiju, ja saulaino dienu ir tik maz? Jā, protams, saule pie mums nespīd tik bieži, kā Ēģiptē vai Turcijā, bet jāņem vērā, ka saules baterijas izmanto arī izkliedēto gaismu – ne tikai tiešos saules starus.

 

Cik tas maksā?

Ja baidies, ka tas ir ļoti dārgi, tad varam Tevi nomierināt – šī, protams, ir investīcija, bet tā atmaksājas 15-16 gadu laikā. Milzīga priekšrocība ir tā, ka sistēma neprasa aprūpi, ir klusa, nedūmo – tātad ikdienā nav jūtama! Pie tam, ražotāji dod garantijas visam saules bateriju kalpošanas laikam, kas patiešām rada uzticamību.