Kad mājās nepieciešami papildu sildītāji

sildītājsZiema ir laiks, kad ārā kļūst tumšs un drūms, ik dienu termometra stabiņš krītas arvien vairāk un vairāk; ārā dodamies tikai tad, kad tas ir ļoti, ļoti nepieciešams. Tomēr, vēloties, lai ziema neapniktu un mājās varētu justies kā siltuma oāzē, ir jāparūpējas par mājas siltināšanas sistēmu. Tie, kas būvē savu māju, var justies mierīgi – viņu uzdevums ir daudz vienkāršāks. Sākotnēji pareizi plānojot mājas apsildi un izvēloties piemērotus mājas siltināšanas risinājumus, papildu apsildes ierīces nebūs nepieciešamas. Ikdienas lietošanai pietiks ar mājas apsildes sistēmu, kas pieslēgta pie radiatoriem. Ja dzīvojat senāk būvētā privātmājā, joprojām pastāv daudz iespēju regulēt mājas termoizolāciju. Pamanot, ka māju piesildīt ir grūti un pa visām starpām no āra iekļūst aukstums, var veikt mājas papildu siltināšanu vai mainīt visu apsildes sistēmu. Citiem vārdiem sakot, mana māja – mani noteikumi. Daudzdzīvokļu māju iemītnieki saskaras ar papildu problēmām, kas nereti ziemu padara par nevēlamāko gadalaiku. Ar ziemas ķibelēm un zemo temperatūru telpās tikt galā palīdz papildu sildītāji.
Sildītājus var iegādāties gandrīz ikvienā veikalā. Gan lielie tirdzniecības centri, gan specializētie interneta veikali nodrošina, lai klienti pie viņiem atrastu visu, kas nepieciešams. Arī dažādas apsildes ierīces nav izņēmums. Visbiežāk veikalu klāstā ir visa veida apsildes ierīces – elektriskie vai eļļas radiatori, infrasarkanie sildītāji, sildītāji, kas pūš silto gaisu, un citi. Bet kā zināt, ko izvēlēties, ja ar apsildes ierīcēm nākas saskarties pirmo reizi?

Pirmkārt, ir ieteicams novērtēt, kas ir galvenā problēma, kuras dēļ mājās rodas aukstums, jo no tās būs atkarīgs apsildes risinājums. Pirmā visbiežāk sastopamā problēma ir daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju kopīgi noteiktais siltuma līmenis. Mājās, kurās siltums tiek nodrošināts centralizēti, atbildīgās personas var vienkārši piegādāt mazāk siltuma, nekā tas nepieciešams, tādējādi palīdzot ietaupīt apkures izmaksas. Tomēr taupības dēļ nereti cieš veselība, jo 17 vai 18 grādu siltums dzīvojamajās telpās izraisīs dažādas saslimšanas. Ja patiešām tā ir problēma, tad māju var ļoti efektīvi apsildīt, izmantojot sildītāju ar ventilatoru. Šāds sildītājs sildīs gaisu un to samaisīs ar pārējo vēsāko gaisu telpā. Tādējādi istaba sasils daudz ātrāk, nekā izmantojot citas apsildes ierīces.
Ja mājokļa galvenā problēma ir tā, ka radiatori ir karsti, bet māja nav pietiekami hermētiska, un siltais gaiss pa šuvēm izplūst ārā, termoventilatorus vai elektriskos sildītājus izmantot būs bezjēdzīgi. Sliktas mājokļa siltumizolācijas gadījumā vislabākais papildu apsildes risinājums ir infrasarkano staru sildītāji. Interesanti, kādēļ?

 Parastie elektriskie sildītāji silda gaisu, savukārt staru sildītāji sasilda telpā esošos objektus, tādējādi siltums paliek tajos, nevis izplūst gaisā. Piemēram, infrasarkano staru sildītāju novietojot uz grīdas, no tā sasils ne tikai grīda, bet arī apkārt esošās mēbeles un pat sienas. Šī iemesla dēļ nav ieteicams šāda veida sildītājus novietot uz paaugstinājuma vai skapīšiem. Tos paceļot virs zemes un novirzot uz tukšu telpu, efekts līdzināsies nullei. Jūs taču nevēlaties tikt nepatīkami pārsteigts, ieraugot elektrības rēķinu, pa māju joprojām staigājot ar piecām apģērba kārtām.


Lai efektīvi apsildītu māju, nepalielinot komunālo pakalpojumu rēķinus, apsildes ierīces jāizvēlas ļoti atbildīgi. Labākais risinājums ir konsultēties ar speciālistiem. Lai iegūtu vajadzīgo informāciju, nav nepieciešams doties uz veikalu, jo īpaši, kad lielajos iepirkšanās centros konsultanti par precēm maz ko zina. Interneta veikali arī sniedz konsultācijas internetā, tādēļ, taupot savu laiku, varat vērsties pie viņiem. Ir svarīgi, lai informācija būtu iegūta no uzticama avota, pretējā gadījumā var nākties pamatīgi vilties.