Kādu velosipēdu izvēlēties braukšanai pa dažādiem apvidiem?

kalnu velosipēdiSākoties pavasarim, velosipēdistu skaits uz ielām ar katru gadu pieaug. Cilvēki arvien vairāk sāk pievērst uzmanību gan savai veselībai, gan arī apkārtējai videi, un braukšana ar velosipēdu ir viens no labākajiem veidiem, kā uzlabot savu pašsajūtu un saudzēt dabu. Divriteņu piedāvājums veikalos ir ļoti plašs – ir iespējams iegādāties gan tādus, kuri paredzēti braukšanai pa pilsētu, gan arī tādus, kas piemēroti jau pieredzējušiem riteņbraucējiem. Taču, kādu velosipēdu izvēlēties, ja grasāties pārvietoties pa dažādiem apvidiem? Interneta veikals 220.lv ir sagatavojis jums vairākus padomus, kas atvieglos īstā divriteņa iegādi.

Tiem, kuri dod priekšroku asām izjūtām un piedzīvojumiem, bet tajā pašā laikā domā par drošību, piemēroti būs kalnu velosipēdi. Ar tiem iespējams pārvietoties gan pa kalnainiem apvidiem, gan arī doties izbraucienā pa vietām, kurās sastopami dažādi šķēršļi, piemēram, meža takas. Tajā pašā laikā šie velosipēdi ir pietiekami ērti, lai brauktu arī pa asfaltētu ceļu. Piemēram, 220.lv jūs varat iegādāties kalnu velosipēdus no dažādiem pasaulē pazīstamiem ražotājiem – “Cube”, “Romet” un citiem.

Kādēļ ar kalnu velosipēdiem iespējams ērti pārvietoties pa dažādām virsmām? Pirmkārt, tiem ir pietiekami platas un masīvas riepas, kas nodrošina stabilitāti. Tāpat šo velosipēdu riteņi ir aprīkoti ar amortizāciju, kas ļaus justies komfortabli, braucot pa nelīdzenu apvidu, kā arī komfortu papildina ergonomiskie sēdekļi, lai jūsu brauciens būtu patīkams. Tajā pašā laikā ir jāņem vērā, ka sēdēšana uz kalnu velosipēda nebūs tāda pati kā uz pilsētas velosipēda, kur braucējs var stūrēt, sēžot ar taisnu muguru. Kalnu velosipēda vadītājam būs nedaudz jāsaliecas, taču šie modeļi sniedz iespēju vieglāk manevrēt, ērtāk uzbraukt uz apmalēm, kā arī pārslēgt ātrumus. Kā zināms, ielas Latvijā bieži vien nav tajā labākajā stāvoklī, tādēļ izturīgs un daudzpusīgs velosipēds būs tieši laikā.

Ja nepieciešams, mūsdienās kalnu velosipēdus iespējams papildināt ar dažādiem aksesuāriem. Piemēram, ja jums bieži nākas pārvietoties vakaros un naktīs, divritenim ieteicams piestiprināt lukturīti un papildus atstarotājus, kurus plašā klāstā varat iegādāties 220.lv. Tāpat velosipēdu varat aprīkot ar dubļusargiem, kā arī bagāžnieku vai piederumu somiņu. Mūsdienās komplektācijas iespējas ir ļoti daudzveidīgas, tādēļ ikviens var radīt tādu velosipēdu, kāds atbilst tieši viņa vēlmēm un iespējām.

Daudzos forumos un diskusiju grupās cilvēki apspriež to, vai ir vērts iegādāties lietotu kalnu divriteni. Lai arī šis var būt izdevīgāks risinājums, ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Ja vēlaties būt patiesi pārliecināti par kvalitāti un drošību, labāk paciesties nedaudz ilgāk, sakrāt lielāku naudas summu un nopirkt jaunu kalnu velosipēdu. Piemēram, interneta veikalā 220.lv šis divriteņus var iegādāties par dažādām summām, sākot no 139 eiro. Turklāt šeit bieži pieejamas dažādas akcijas un atlaides, kas var noderēt tiem, kuri īpašu uzmanību pievērš velosipēda cenai.