Kas Tev jāzina pirms lielāku pirkumu veikšanas?

patēriņa kredītsIkvienam periodiski aktuāla lielāku pirkumu veikšana, piemēram, jaunas sadzīves tehnikas vai mēbeļu iegāde. Bet, ņemot vērā, ka lielāki pirkumi nozīmē lielākas izmaksas, tie ir rūpīgi jāpārdomā. Ja plāno lielāku pirkumu, Tev noderēs daži padomi. 

Pārbaudi savus bankas kontus

Ir situācijas, kad patēriņa kredīts var būt noderīgs – piemēram, kad saplīsusi esošā sadzīves tehnika un steidzami jāiegādājas jauna. Vairāk par patēriņa aizdevumu var uzzināt šajā mājas lapā. Taču visās citās situācijās uzņemties kredītsaistības, lai veiktu kādu pirkumu, nav prātīgi.

Tādēļ pirms iepirkšanās jāaplūko savi norēķina konti un jāpārliecinās, ka tajos ir pietiekami daudz naudas pirkuma veikšanai. Ja līdzekļu pietrūkst un tā nav ārkārtas situācija, labāk gaidīt, kamēr būs pieejama vajadzīgā naudas summa.

Pārskati gaidāmos rēķinus

Iespējams, Tavā bankas kontā ir pietiekami daudz naudas, lai iegādātos kāroto pirkumu. Bet kā būtu, ja tuvākajā laikā būtu jāveic vēl kāds nozīmīgs maksājums?

Pirms pirkuma veikšanas izvērtē gaidāmos izdevumus un pārliecinies, ka nekas liels nav plānots. Ja tuvojas brīdis, kad jāiegādājas auto apdrošināšana vai jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis, apsver iespēju atlikt pirkumu, lai būtu drošs, ka spēsi apmaksāt visus obligātos rēķinus.

Padomā, vai šo naudu nevari iztērēt daudz saprātīgāk

Varbūt Tev ir nauda, kas nepieciešama jauna dīvāna iegādei, tomēr, pirms doties uz mēbeļu veikalu, ir vērts padomāt, vai šī nauda nebūs vairāk noderīga kādam citam, svarīgākam mērķim, piemēram, kredītsaistību segšanai vai logu nomaiņai. Vismazāk Tu vēlēsies iztērēt naudu nepārdomāti un vēlāk nožēlot savu lēmumu.

Nogaidi 24 stundas

Lielāki pirkumi bieži vien ir kārdinājuma, nevis plānošanas rezultāts. Faktiski liela daļa cilvēku zina, kas ir spontāni pirkumi – tiem regulāri tiek iztērētas diezgan ievērojamas naudas summas. Tādēļ ir prātīgi ieviest 24 stundu likumu, ko ņemt vērā ik reizi, kad radīsies kārdinājums iegādāties ko neplānotu.

Neatkarīgi no tā, ko vēlies iegādāties, dod sev laiku pārdomām. Tas palīdzēs novērtēt, cik pirkums ir aktuāls – iespējams, Tu sapratīsi, ka to var atlikt. Ja pēc 24 stundām vēl arvien šķiet, ka nepieciešams veikt pirkumu, dodies uz veikalu! Pirms tam gan ieteicams aplūkot un salīdzināt vairākus piedāvājumus, lai izvēlētos izdevīgāko.

Ir skaidrs, ka nauda ir jānopelna – un citreiz tas nav nemaz tik viegli. To der atcerēties, domājot par to, kā tērēt savus ienākumus. Nākamreiz, kad plāno lielāku pirkumu, ņem vērā augstākminētos ieteikumus – izvērtē reālo situāciju, pārdomā tālākos plānus, novērtē prioritātes un mazliet nogaidi. Tas viss palīdzēs pieņemt pareizāko lēmumu, ko vēlāk nenāksies nožēlot.