Klasiskais Perrelet

klasiskais_perreletApģērbs ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, un tam vienmēr ir tiek pievērsta īpaša nozīme un vērtība. Palūkojoties uz cilvēka ārējo izskatu, iespējams secināt to, kāds ir šī cilvēka statuss un vieta sabiedrībā. Lai arī ejot cauri gadsimtiem mode un drēbju valkāšanas paradumi ir mainījušies, ap 1920.gadu ieviestā apģērba lietišķā etiķete, kas sevī ietver stingrus noteikumus attiecībā uz ģērbšanos ievērojamu amatu pārstāvjiem, ir veiksmīgi saglabājusies un tiek izmantota līdz pat mūsdienām.

Kā viens no lietišķās etiķetes noteikumiem ir kvalitatīva, izsmalcināta un atzīta zīmola rokas pulksteņa nepieciešamība, kas norāda uz tā nēsātāja precizitāti, ieņemamo amatu un pārdomāto gaumi. Modernais Maurice Lacroix, izsmalcinātais Edox, klasiskais Perrelet – šie ir tikai daži no daudzajiem pulksteņu zīmoliem, kuri tikuši augsti novērtēti un atzīti visā pasaulē. Tiem piemīt vairākas kopīgas iezīmes – katrs no tiem izceļas ar vien sev piemītošām un unikālām īpašībām.

Iegādājoties rokas pulksteni, interesanti ir ne tikai izvēlēties sev tīkamāko, bet arī ielūkoties zīmola tapšanas vēsturē un pašreizējā darbībā. Piemēram, Perrelet saknes meklējamas tālajā 1927.gadā, kad nelielā Šveices ciematiņā pasaulē nāca Abrahams Luiss Perrelets, kurš, vērojot un apbrīnojot pulksteņmeistaru akurāto un smalko darbu, jau pusaudža gados sāka apgūt zināšanas un prasmes. Vēlāk, ieviešot vēl nebijušus sasniegumus, kļuva par vienu no visu laiku izcilākajiem pulksteņmeistariem.

1781.gadā pasaulē nāca Luiss Frederiks Perrelets, Abrahama Luisa mazdēls, kurš pateicoties savam talantam, no vectēva mantotajām zināšanām un studijām Parīzē kļuva ievērības cienīgs, pat iegūstot iespēju kļūt par trīs Francijas karaļu oficiālo pulksteņmeistaru. Luisa Frederika izcilie hronogrāfi tika augsti novērtēti dāžādās izstādēs un konkursos. Pateicoties savam talantam un neatlaidībai uz inovatīvām idejām, viņam tika piešķirti vairāki apbalvojumi un zelta medaļas.

Arī mūsdienās visi Perrelet pulksteņi ir absolūts rokudarbs, kas radīts ar rūpību un mīlestību pret veicamo darbu. Pulksteņa unikalitāti apstiprina individuālais numurs, kas iegravēts uz tā korpusa, piešķirot tam īpašu vērtību. Lai arī kā vienu no savām darbības vadlīnijām Perrelet ir izvirzījuši jaunu un vēl nebijušu inovāciju ieviešanu kā tehniskajā, tā arī dizaina jomā, kompānija cieši turas pie senām pulksteņdarināšanas tradīcijām, tādējādi katram izstrādājumam pievienojot daļiņu pagātnes greznības un īpašās noskaņas.

Iedziļinoties mūsdienās pazīstamu pulksteņu zīmolu tapšanas vēsturē un uzzinot par to sasniegumiem un saņemtajām atzinībām, izvēlētā pulksteņa vērtība vairākkārtīgi palielinās. Skaistas un kvalitatīvas lietas ar pievienoto vērtību ir apģērba lietišķās etiķetes pamats,  tādēļ tās ir ieteicams ne tikai novērtēt pēc izskata un cenas, bet arī uzzināt par tām ko vairāk.