Labākais motocikls jūsu vēlmēm un prasmēm

dažādi motocikli

Ātrums, spriedze, asas izjūtas, ādas jakas, vējā plandoši mati, saule sejā un visa pasaule pie kājām. Kurš gan spētu teikt nē šīm sajūtām. Tās visas var apvienot vienā vārdā, kas ļaus atklāt vēl neatklātus apvāršņus – motocikls. Kad pirmās bailes pārvarētas un mammas sirsniņa nomierināta ar vārdiem: “Mammu, es tak ātri nebraukšu”, ir laiks sākt izpētīt, kurš mocis būs labākais un piemērotākais tieši jūsu vajadzībām. Tas atkarīgs no vairākiem kritērijiem, kas savienojoties ļaus saprast, kurus parametrus būs jāmeklē.

Pirmais svarīgais aspekts ir tas, cik labas braukšanas iemaņas ir iegūtas līdz šim. Jāparaugās ar kritisku skatienu uz savu koordināciju, emocionālo noturību stresa situācijās, kā arī balansa noturību, kas ir ļoti svarīga atrodoties uz ielas reālā satiksmē.

Svarīgi izvēlēties savam augumam atbilstošu motociklu. Tas nedrīkst būt pārāk liels un radīt sajūtu, ka lielums ietekmē stabilitāti un drošību uz ceļa. Apsēžoties uz sēdekļa noteikti jāspēj abas kājas stabili pielikt pie zemes. Ja tas nav iespējams, konkrētais modelis būs pārāk liels braucējam. Pieredzējis braucējs var izvēlēties moci ar nedaudz paaugstinātu sēdvietu. Zemei joprojām jābūt sasniedzamai, tomēr šādā gadījumā būs pietiekami, ja tai pieskarsies vien pirkstgali.

Motocikla iegādē nopietni jāapsver arī jauda. Jāsaprot, ka ar močiem no jaudīgāko saimes varēs braukt vienīgi tie, kas jau ieguvuši A2 kategorijas tiesības un vadījuši mazāk jaudīgu transportlīdzekli jau vismaz 2 gadus vai arī sasnieguši 24 gadu vecumu. Motorollera tiesības var iegūt jau pirms 18 gadu sasniegšanas, bet moča vadītāja tiesības var saņemt vien no 18 gadu vecuma. Šāds braucējs varēs vadīt transportlīdzekli līdz 35 kilovatiem jaudas.

Dažādi motocikli ir piemēroti dažādiem braukšanas stiliem un ceļa segumiem. Sporta mocis būs viegli manevrējams un ātrs, tas nebūs piemērots lēniem braucieniem un skaista laika baudīšanai, tas paredzēts pārgalvīgam ātrumam un straujiem līkumiem. Ielas mocis būs pietiekami ātrs, bet nebūs tik jaudīgs un “ass”.  Ar to varēs izbaudīt kā ātrumu, tā patīkamus braucienus. Čoperi būs piemēroti braucējiem, kas vairs nevēlas pierādīt savu varēšanu uz ceļa. Tie ir pietiekami lieli izmērā un arī motora tilpums ir lielāks nekā sporta un ielas mocim. Šādi motocikli ir ļoti smagi un noteikti būs vieglāk savaldāmi jau krietni pieredzējušam braucējam.

Tas vai izvēlaties pirkt lietotu vai jaunu motociklu paliek jūsu ziņā, bet pērkot lietotu ir noteikti jāveic pamatīga apskate, jāsaprot vai tas nav cietis smagās avārijās, kā arī vai tas ir tehniski labā kārtībā. Lai kādas būtu vēlmes un braucēja profesionalitātes līmenis, noteikti jāizvēlas sev atbilstošs un drošs transportlīdzeklis, kas neapdraudēs braucēja drošību un veselību.