Lieki izdevumi vai prātīgs ieguldījums?

ceļojumu apdrošināšanaBieži vien tērējam naudu lietām, kas mums, ja tā nopietni paskatās, ikdienā nu galīgi nav nepieciešamas. Tās ir ekstras, ar kurām sevi mīlam palutināt. Galu galā – ja reiz esam rūpīgi strādājuši, pelnījuši naudu, varam atļauties sevi palutināt ar patīkamām lietām! Kāpēc gan nē? Viena no šādām lietām, ar ko “palutināt” savu garu, prātu, ķermeni un visādi citādi – sevi – ir ceļošana. Tas ir viens no vērtīgākajiem sevis lutināšanas veidiem, ja skatāmies uz ekstrām, ko atļauties savā dzīvē.

Un tad, kad, loģiski, esam iegādājušies biļetes lidojumam, rezervējuši viesnīcu, vai izplānojuši sava ceļojuma izdevumus, neatkarīgi no veida, kā plānojam ceļot, ticam vai nē – izlaižam pašu svarīgāko pirkumu, kas patiešām nav pieskaitāma pie ekstrām! Ceļojumu apdrošināšanas polisi! Ja ceļojums pats par sevi ir neliela ekstra, tad ceļojumu apdrošināšana ir teju vai prasība – prasība sevis pasargāšanai. Doties ceļojumā bez ceļojuma apdrošināšanas polises ir tāpat kā tad, kad slimojam, dzert zāles, bet vienalga katru dienu paskraidīt pāris minūtes sniegā, cerot, ka zāles izrādīsies stiprākas un tāpat būsim veseli! Varbūt savāds piemērs, un tomēr, doties tālākā ceļojumā bez apdrošināšanas, nozīmē paļauties uz likteni, ka mums vienmēr veicas – un tā taču nebūt nav!

Ceļojuma apdrošināšanas polises sniegs gan mierīgāku prātu, ja ceļojuma laikā gadīsies kāds negadījums, pasliktināsies veselība vai nonāksim garnadžu redzeslokā. Nevajadzēs krist panikā un sākt izmisīgi prātot, kā atrisināt situāciju, ja kabatā būs polise! Turklāt, vienmēr der atcerēties, ka medicīniskie izdevumi ārzemēs ir dārgāki un var būt krietns vien robs maciņā, jo īpaši, ja ceļojumam taču esam plānojuši noteiktas naudas summas, kamēr neparedzētajām situācijām – teju neko daudz (vai vismaz ne tik daudz, cik izrādīsies ārsta rēķins). Ceļojumu apdrošināšanas polisē esošā medicīnisko izdevumu segšana nodrošinās to, ka nepieciešamības gadījumā laicīgi un kvalitatīvi saņemsim vajadzīgo medicīnisko palīdzību, lieki neraizējoties par to, cik tas izmaksā un vai iekļaujas (vai neiekļaujas) paredzētajā budžetā. Veselība ceļojuma laikā ir ļoti būtiska!