Mājokļa kā arī auto apdrošināšana

auto apdrošināšanaTādi jēdzieni kā OCTA un KASKO apdrošināšana nav sveši nevienam auto vadītājam, kaut vai tāpēc, ka bez šīs apdrošināšanas transportlīdzeklis uz ceļa atrasties nevar. Atšķirībā no OCTA apdrošināšanas, KASKO polisi ir iespējams izvēlēties. Ja transportlīdzeklis nebūs apdrošināts un nonāksiet likumsargu redzes lokā, jārēķinās ar sodu un to noteikti nevēlas neviens. To ir iespējams iegādāties internetā, tādēļ nav jāuztraucas, ka varētu pietrūkt laika polisesiegādei.
Transportlīdzekļu obligātā apdrošināšana.

OCTA ir saīsinājums no Obligātās Civiltiesiskās Transportlīdzekļa Apdrošināšanas un, kā var saprast pēc nosaukuma, tā ir obligāta nepieciešamība katram auto, kas piedalās ceļu satiksmē. Internetavietnē www.e-octa.lv ir iespējams uzzināt cik maksās apdrošināšana tieši Jūsu konkrētajam spēkratam.. OCTA kalkulators noteikti palīdzēs tikt skaidrībā ar visām neskaidrībām sakarā ar cenu. Apdrošināšana pasargā ne tikai mašīnasīpašnieku, bet arī tos, kuri atrodas mašīnā, ja atgadās kāds incidents uz lielceļa. OCTA polise atlīdzina izdevumus cietušajām personām līdz 5 miljoniem eiro neatkarīgi no cietušo skaita un mantai līdz vienam miljonam eiro neatkarīgi no trešo personu skaita. Bonus – malus klase nosaka polises cenu. Tā ir apdrošināšanas risku vērtēšanas sistēma pēc kā izvērtē atlaižu vai piemaksu piemērošanu.

KASKO Latvijā.

Pastāv vēl kāds apdrošināšanas veids, ko var izvēlēties kopāar OCTA, un to sauc par KASKO. Līzingā un kredītā pirktām automašīnām OCTA un KASKO polises ir obligāta prasība, bet pārējiem auto – brīvprātīga. KASKO apdrōšināšana ir pieejama gandrīz jebkāda veida sauszemes autotransportam, bet, visbiežāk to pērk vieglajiemauto. Ir daudz risku, ko aptver šī polise, taču ar apdrošināšanas pārstāvi ir iespējams izlemt par papildus risku apdrošināšanu. KASKO polise pasargā no materiāliem zaudējumiem gadījumos, ja mašīna tiek nozagta, apzagta, tās vadītājs izraisa ceļu satiksmes negadījumu un cieš automašīna. Polises cenu ietekmē dažādi faktori, piemēram, transporta vērtība, vecums,modelis un marka, auto īpašnieka statuss, respektīvi, juridiska vai fiziska persona.

Mājokļa apdrošināšana Latvijā.

Katram irvajadzība būt pasargātam, neatkarīgi no tā, vai esam uz ielas, automašīnā, mājās, ceļojumā vai jebkur citur. Apdrošināšana ir viens no izdevīgākajiem veidiem kā to izdarīt, turklāt, viena no svarīgākajām sevis pasargāšanas iespējām, neskaitot veselības apdrošināšanu, ir mājas apdrošināšana. Ērti un ātri nekustamā īpašuma apdrošināšanas polisi ir nopirkt internetā. To piedāvā ne tikai dažādas apdrošināšanas firmas, bet arī bankas, kas ir izdevīgi, ja nav vēlmes pēc dažādiem pakalpojumu sniedzējiem. Apdrošināšanaspolises parasti satur ļoti lielu apdrošināmo risku daudzumu, turklāt, var izvēlēties sev vēlamos. Nekustamā īpašuma apdrošināšanas apmērs tiek noteikts vadoties pēc īpašuma veida, stāvokļa, atrašanās vietas un tamlīdzīgiem kritērijiem. Mājas vai dzīvokļa apdrošināšanas reizēs ir svarīgs arī telpu tehniskais stāvoklis un laiks, kad īpašums būvēts.

Kā redzams, ir dažādi veidi kā aizsargāt savu mājokli un līdz ar to arī sevi. Apdrošināšanas polises iegādi nevajag atlikt līdz brīdim, kad notiek, kas slikts, turklāt, to cenas ir ļoti izdevīgas tieši internetā. Gan klientam, tā apdrošinātājam ir izdevīgāk polisi piedāvāt nopirkt internetā. Apdrošināšanas maksu var sadalīt vairākos maksājumos, kas noteikti padara vieglāku tās iegādes iespējas daudziem interesentiem.