Mazā sadzīves tehnika mūsu ikdienai

balts blenderis

Ir taču ērti, ja viss ir neliels, kompakts un neaizņem daudz vietas? Protams, ne vienmēr tas ir iespējams, bet ja ir – nelaižam garām izdevību.

Virtuve ir tā telpa mājās, kur pavadām gandrīz tikpat daudz laika, cik dzīvojamajā istabā. Turklāt – virtuve taču šā vai tā ir mīļākā telpa mājās – tur ir ledusskapis (lasīt, ēdiens). Un tad nu nereti vēlamies, lai virtuve būtu gan pietiekami brīva telpa, tā ka tur ir kur apgriezties vairāk nekā vienam vai diviem cilvēkiem. Ja nav iespējams mainīt vai izvēlēties telpas lielumu – kāda nu ir, ar tādu jāiztiek, tad vismaz cenšamies to nepārblīvēt ar mēbelēm vai sadzīves tehniku. Galds, krēsli, izlietne, ledusskapis, plīts – jau tā sanāk daudz. Bet kur likt visu pārējo – trauki, mazā sadzīves tehnika, pannas un katli? Tad nu nāk dažādi plauktiņi, skapīši un āķīši.

Bet, lai kā arī mēs nemēģinātu, arī bez mazās sadzīves tehnikas, tāpat kā bez lielās, virtuvē iztikt pagrūti. Protams, varam jau neizvēlēties iegādāties tosteri, mikroviļņu krāsni, tvaika katlu vai kafijas automātu. Bet cik lieliski sākas rīts, ja šāds lietiņas virtuvē tomēr atrodamas.

Tvaika katla taimeri uzstādu pusstundu pirms mana modinātāja zvana. Kad pamostos un beidzot izkūņojos no segu mīkstā apskāviena, virtuvē mani katlā jau gaida siltas brokastis, ko iepriekšējā vakarā esmu tur ievietojis. Nospiežu vienu pogu uz kafijas automāta un virtuvi sāk piepildīt debešķīga kafijas smarža, kamēr krūzītē līst manas dienas enerģijas avots. Ar vieglu rokas kustību iestumju divas maizes šķēles tosterā un nospiežu pogu, zinot, ka pēc neilga brīža no tā izleks zeltainas siltas maizes šķēles. Un lēnā, pusmiegainā solī dodos uz vannas istabu.

Atgriežoties virtuvē viss jau mani gaida – siltas brokastis, kas tik vien kā jāliek uz šķīvja, silta maizīte, ko piekost klāt un kūpoša kafijas tase. Rīts sāksies lieliski – lēni un patīkami. Tas mans laiskais variants. Bet ja steiga prasa savu un laika ir tikai tik daudz, cik paķert līdzi termokrūzi ar kafiju – aši izlekt no gultas, mikroviļņu krāsnī iemānīt šķīvi ar pāris maizītēm, kafijas aparātam nospiest pogu. Atgriežoties no rīta rituāla vannas istabā mani jau atkal viss sagaida – ņem dodies ceļā uz darbu – kafija termokrūzē, bet maizītes jau pa ceļam līdz mašīnai notiesātas.