Oriģināli pulksteņi

pulkstenis, pulksteniPulkstenis ir iecienīts moderna cilvēka aksesuārs, kuru var nēsāt gan ikdienā, gan svētku reizēs. Šobrīd pieejams plašs pulksteņu klāsts – pārstāvot dažādus stilus un ietverot visdažādākos dizaina risinājumus. Agrāk pulkstenis lielā mērā pildīja laika mērīšanas funkciju, bet šobrīd bieži vien to aizstāj mobilie un viedtālruņi.

Tas uzskatāms par ērtu risinājumu, jo manuālajiem pulksteņiem ir ik pa laikam jāuzvelk pulksteņa mehānisms manuāli. Sievietes iecienījušas rokas pulksteņus ar ādas siksniņām, kuras veido aproci, protams, neiztikt arī bez romantiskiem dizaina elementiem. Jauniešu vidū populāri ir krāsaini, oriģināli pulksteņi ar košām silikona siksniņām, kuri bieži vien ir ar digitālām ciparnīcām.

Pats pirmais pasaulē zināmais laika noteicējs ir saules pulkstenis, kurš darbojās šādi: sākotnēji zemē vertikāli tika iestiprināta kārts, bet kārts ēna „kustējās” ap kārti. No rīta un vakarā ēna bija gara, bet pusdienas laikā – īsa. Lai laika mērīšana kļūtu ērtāka, ap kārti aplī atzīmēja 12 sadaļas, tādā veidā ēna norādīja stundas, bet vēl joprojām laiku nevarēja mērīt sīkākās vienībās. Tajos gadījumus, kad sauli aizsedza biezi mākoņi, laiku noteikt bija ļoti sarežģīti. Interesanti, ka saules pulksteni lietoja jau 3500 gadu pirms Kristus dzimšanas. Savukārt jau 1500 gadus pirms Kristus dzimšanas ēģiptieši bija pirmie, kuri izdomāja pārnēsājamu saules pulksteni, kas bija straujš solis uz priekšu laika mērīšanā.

Neskatoties uz viedtālruņu popularitāti, rokas pulksteņi nav kļuvuši mazāk populāri, jo liecina par labu gaumes izjūtu. Turklāt sievietes to var izmantot aproces vietā, turklāt papildinot ar funkcionālu nozīmi. Kvalitatīvs un oriģināls pulkstenis ir ļoti vērtīgs ieguldījums ikvienas personības koptēla radīšanā, jo atbilstoši izvēlēts, gaumīgs, oriģināls un funkcionāls pulkstenis kalpos ļoti ilgu laika posmu, piešķirot ikviena tēlam elegantu šarmu, bieži vien atklājot savu atšķirīgo domāšanu un dzīves veidu.

Prasmīgi pulksteņmeistari, sniedzot padomus pulksteņa izvēlē, iesaka ņemt vērā to, kādos apstākļos un kur pulkstenis tik nēsāts. Tāpēc jāņem vērā kāds ir Tavs dzīvesveids – piemēram, biznesa cilvēkiem visaktuālākais un iecienītākais ir klasiskais dizains, bet radošām būtnēm aktuāli būs oriģināli pulksteņi ar dažādām atšķirības zīmēm, bet tad, ja pulksteņa nēsātājs bieži sporto un dzīvesveids ir kopumā aktīvs, svarīgi iegādāties tādu pulksteni, kurš ir izturīgs pret dažādiem laika apstākļiem (lietu, sniegu, temperatūras svārstībām), kā arī triecienizturīgs.

Šobrīd modes tendences ir visai dažādas – iecienīti vēl joprojām ir klasiski pulksteņi ar arābu vai romiešu ciparnīcu. Lai gan šodienas laikmetu var uzskatīt par ultra modernu, klasiskās vērtības nebūt nav atstātas pagātnē. To pierāda arī Šveices pulksteņu nemirstīgā aktualitāte – precīzie un izsmalcinātie pulksteņi aizvien iekaro populārāko pulksteņu virsotnes.

Vīrieši pulksteņu izvēlē ir piezemētāki un uzvēlas atturīgākus pulksteņus ar klasiskām ciparnīcām. Arī krāsu izvēlē ir drīzāk klasiska – metāla vai brūnas, melnas vai baltas krāsas dabīgās ādas siksniņas. Vēl joprojām visiecienītākās ir apaļa pulksteņa ciparnīcas forma, otrajā vietā atstājot kvadrātveida pulksteņus.