Overdrafts– izskaidrots

ātrie kredītiOverdrafts ir kā īstermiņa aizdevums bez ķīlas. To piešķir noteikta limita ietvaros kā papildus naudas līdzekļus kontā. Ar overdrafta palīdzību Tu varēsi izņemt skaidru naudu bankas automātā arī tad, ja Tev nebūs pietiekami daudz personisko līdzekļu. Overdrafta apmēru noteiks tas, cik lieli ir Tavi ikmēneša ienākumi. Visbiežāk overdrafts tiek izsniegts ar termiņu līdz 30 dienām.

Gluži tāpat kā ātrie kredīti, arī overdrafts ir pieejams jebkurā laikā. Overdraftu ir iespējams saņemt bankā, kurā saņem savu algu vai arī jebkurā citā bankā, uzrādot izziņu par pēdējā pusgada ienākumiem, kā arī kredītu vēsturi. Lai varētu saņemt overdraftu, nepieciešams līdzi ņemt arī personu apliecinošu dokumentu. Katra finanšu iestāde nosaka savus noteikumus, tāpēc nav vienotas procentu likmes starp visām finanšu iestādēm. Tomēr visbiežāk procentu likme svārstās no 15% līdz 30%.

To, cik lielu overdraftu Tu saņemsi, noteiks tas, cik lieli ir Tavi ienākumi. Kad saņemsi piešķirto overdraftu, katru mēnesi būs nepieciešams atmaksāt procentu maksājumi par iztērēto overdrafta daļu. Tie tiks aprēķināti par noteikto dienu skaitu, kā arī iztērēto naudas summu. Savukārt gadījumā, ja noformēsi overdraftu, bet neizmantosi to, tad nebūs jāveic mēneša procentu maksājumi. Tāpat Tev ir arī iespēja samazināt, kā arī atteikties no piešķirtā overdrafta limita.

Kā noformēt overdraftu

Lai saņemtu overdraftu, nepieciešams uzrakstīt iesniegumu. Kā jau minējām, lai varētu saņemt overdraftu, Tev nepieciešams uzrādīt gan ienākumus par pēdējiem 6 mēnešiem, gan arī kredītsaistību vēsturi, lai aizdevējam būtu garantija, ka varēsi atmaksāt overdraftu. Ja noformēsi overdraftu bankā, jārēķinās ar to, ka tiks ieturēta vienreizējā komisijas maksa, kas visbiežāk ir līdz 1.5% no overdrafta limita. Overdrafta apjoms visbiežāk tiek izsniegt līdz 4 mēnešu algas apmēram, tomēr to, cik liels limits tiks izsniegts, nosaka pati finanšu iestāde. Tāpat noteikti jāpiemin arī tas, ka jebkurā laikā vari samazināt vai arī palielināt saņemto overdraftu, atkarībā no sava finansiālā stāvokļa.

Principā overdraftu var izmantot kā sava veida drošības spilvenu. Kad esi to noformējis, Tev nav nepieciešams to uzreiz arī iztērēt, kā to parasti paredz citi kredīti. Tu pats vari noteikt, kurā mirklī vēlies izņemt naudas līdzekļus. Procenta maksājumi netiks skaitīti no visas summas, bet gan tikai no tās summas, kas ir iztērēta, tāpēc maksājumi būs atkarīgi no Tevi paša. Overdrafts ir lielisks risinājums īstermiņā, kad nepieciešami naudas līdzekļi, bet nevēlies aizņemties ātro kredītu, jo nezini, kurā brīdī un cik liela naudas summa būs nepieciešama. Ar ovedraftu varēsi būt drošs, ka būs jāatmaksā tikai tik liela naudas summa, cik lielu to būsi izmantojis. Ovedrafts būs labs palīgs, kad rodas finansiālas grūtības.