SPA atpūtas priekšrocības

spa atpūta un relaksācijaMūsdienu steidzīgajā ikdienā, kad darbu ir vairāk nekā laika tos paveikt, kad patstāvīgi jūtamies noguruši, pārstrādājušies un neaizgulējušies, kad vienīgā atpūta ir vakarā atnākot mājās paskatīties televizoru un iekrist dīvānā – kvalitatīva atpūta ir ārkārtīgi nepieciešama. Un tas, ka cilvēkiem arvien vairāk būtu jāizbrīvē laiks sev, savai atpūtai un labsajūtai, ir ārkārtīgi svarīgi.

Ja mēs vēlamies ikdienā justies labi, darbu darīt ar prieku un kvalitatīvi, pavadīt darba dienas priecīgi un ar aizrautību, arī brīvdienas un brīvie brīži ir jāpavada labi. Iespēju, kā to darīt, ir visnotaļ daudz, un vienmēr var izdomāt – kā pavadīt brīvdienas, iztērējot noteiktu naudas summu, vai neiztērējot neko. Arī aktivitātes, kas neprasa lielus finansiālus ieguldījumus, var būt ļoti noderīgas un labas atpūtas iespējas.

Tomēr laiku pa laikam cilvēks, kam mūsdienās pieejamas ļoti plašas iespējas, var izbaudīt arī kaut ko nedaudz savādāku – relaksējošāku, nomierinošāku, tādu, kur par viņa labsajūtu rūpējas citi! Piemēram, SPA apmeklējums.

Teorētiski, tulkojot no latīņu valodas, SPA nozīmē veselība caur ūdeni. Sekojoši – SPA ir ne tikai labs veids kā atpūsties, relaksēties, ļauties sevis palutināšanai un atpūtai, bet arī veids kā uzlabot un nostiprināt veselību, kas arī mūsdienu cilvēkam ir gana vajadzīgs, ņemot vērā ikdienu un dažādus citus ikdienas paradumus. Starp citu, SPA atpūta var būt lieliska dāvana draugam vai draudzenei, mammai vai tētim dzimšanas dienā!

SPA vēsture ir gana sena – jau no Senās Romas kultūras zināms, ka veselības uzlabošanai tika izmantoti termālie ūdeņi. Un tad vēl Beļģija – kur atrodas neliela pilsētiņa SPA, kurā iekārtots pasaulē slavens atpūtas kūrorts.

Lai nu kur arī būtu cēlies apzīmējums SPA, tas ir veselīgi, patīkami, nomierinoši un relaksējoši – tas, ko mūsdienu cilvēkam laiku pa laikam vajag atpūtai. Procedūru iespējas ir nu ļoti plašas – sākot no dažādām eksotiskām procedūrām (ar neparastām zivtiņām, masāžām, rituāliem, dūņām vai aparātiem), līdz pat mūsu pašu dabas velšu SPA (dzērveņu, brūkleņu, ozolu, zālīšu un citu augu SPA procedūras, kas palīdzēs kā veselībai, tā garam.

Un lai gan SPA bieži vien tiek saistīts ar reklāmas un mārketinga pasauli (kā gūt peļņu), tas tomēr ir relaksācijas un veselības avots.  Pirmsākumos ar SPA saprata dažādus baseinus un ūdens procedūras, bet laikam ejot jēdziens ir atvasinājies un ar to apzīmē daudz plašāku procedūru klāstu, kur ūdens klātbūtne nemaz vairs nav paredzēta un kuru pamata mērķis ir sniegt relaksāciju.

Vienotas definīcijas un skaidrojuma jēdzienam SPA īsti nemaz nav, var tikai nojaust ielūkojoties populāru atpūtas vietu un kūrortu SPA procedūru piedāvājumā. Tomēr varam novērot, ka lielākoties dominē tādas procedūras kā masāžas, aroma terapija un pīlingi.  Cilvēku vēlmes un vajadzības ir dažādas, tāpēc arī SPA atpūtas centru piedāvājums ir atšķirīgs, atliek vien izvēlēties savai atpūtai to, kas visvairāk atbilst mūsu vēlmēm un vajadzībām.