Vai tiešām trauku mazgājamā mašīna maksā tik dārgi?

trauku mazgājamās mašīnasTrauku mazgājamās mašīnas ir lieliski saimniecības palīgi, gluži tāpat kā jebkura cita saimniecības iekārta, kas krietni vien atvieglo veicamo darbu slogu, padara tos ātrāk vai vispār – mūsu vietā.

Ikvienai mūsdienu saimniecei diennaktī pietrūkst laika, lai izdarītu visu darbus, jo īpaši, ja ģimene ir liela, ir vairāki bērni un jāparūpējas par visiem (turklāt, ja vēl pašai ir ikdienas darbs). Tad nu nepieciešams lai saimniecībā būtu dažādas modernās ierīces, kas spētu atvieglot dzīvi un ikdienu.

Tāpat kā veļas mazgāšanai un putekļu sūkšanai, arī trauku mazgāšanai nereti ir nepieciešams palīgs. Netīro trauku mazgāšana nereti var aizņemt teju pusi no tā laika, kas nepieciešams ēdienreizes pagatavošanai un ja vēl visa ģimene nenāk talkā pie mazgāšanas darbiem, tas var būt gluži nogurdinošs un netīkams process. Te nu arī palīgā lieliski nāk trauku mazgājamās mašīnas.

Uzskats, ka trauku mazgājamās mašīnas no

https://220.lv/lv/tv-un-sadzives-tehnika/liela-sadzives-tehnika-virtuvei/trauku-mazgajamas-masinas ir dārgas un saimniecībā nemaz nav tik nepieciešamas, ir novecojis. Mūsdienu cilvēkam tehnoloģijas un ierīces var būt neatsverams atbalsts, lai dienas beigās paliktu nedaudz laika arī pašam sev, atpūtai un laika, ko veltīt saviem tuvajiem.

Nu ir taču daudz vieglāk salikt netīros traukus mašīnā un ļaut tai pašai tos nomazgāt, nekā tērēt stundu vai vairāk laika, lai atberztu visus netīros traukus, pannas un katlus pēc ēdiena gatavošanas. Par to, cik daudz trauku jāmazgā pēc viesībām nemaz nerunājot.

trauku mazgājamā mašīna cenasPar to, ka trauku mazgājamās mašīnas ir dārgas – kā jebkura saimniecības ierīce, tas ir ieguldījums ne tikai finansiāls, bet arī tam, lai šādi mēs iegūtu vairāk laika sev. Protams, katra ierīce maksā kādu noteiktu summu, tomēr, ilgtermiņā ieguldot pārsimts eiro, lai ik vakaru mums būtu pāris stundas vairāk brīva laika – nu ir taču noderīgi un praktiski.

Un ja vēl izvēlamies pareizo un savām prasībām atbilstošo trauku mazgājamo mašīnu, tā nemaz nav tāds dārgs briesmonis, kā sākotnēji reizēm šķiet.

Piemēram, ietaupām arī uz ūdens patēriņu, jo, vidēji trauku mazgājamā mašīna vienā mazgāšanas reizē patērē vidēji sešas reizes mazāk ūdens, nekā tad, ja mazgājam traukus ar rokām. Arī elektroenerģijas patēriņš modernajām trauku mazgājamajām mašīnām ir zems – vien 4 eiro mēnesī elektrībā noēd trauku mazgājamās mašīnas, kas ir tikai A+ elektroenerģijas klase.

Tāpat arī ne pārāk dārgās trauku mazgājamās mašīnas rada vien 60 dB troksni, kas nav liels un ir nozīmīgi, lai ierīces darbināšana nesaceltu kājās visu māju un neradītu nekomfortablus apstākļus. Mazgājot ar rokām trauki nebūs tīrāki kā tad, ja tos mazgāsim trauku mazgājamā mašīnā.

Turklāt mazgājot mašīnā tie tiks arī dezinficēti, kas nozīmē – tiks likvidētas visas sliktās baktērijas, kas ir īpaši būtiski, ja mājās ir mazi bērni – lai trauki un vide būtu tīri. Un galvenais – arī nožāvēti – vairs nebūs nepieciešams slaucīt vai kraut uz izlietnes malas statīvos, kas aizņem vietu, mitros traukus, gaidot, kamēr tie nožūs. Savukārt, ja ierīces uzstādīšanu uzticam speciālistam, rūpju kļūst vēl mazāk.